Letíme na dovolenou

Konečně vytoužená dovolená a léto, jak má být. Sen mnohých, kteří odlétají si odpočinout na rozličná místa. V podstatě dnes se dá letadlem dopravit kamkoliv, ale mnohdy jsou spoje na sebe různě vázané. Problém může nastat, pokud se stane nepředvídatelná situace a letadlo se nějakým způsobem zdrží. Tak zajisté to není úmyslně, že by se najednou zastavilo v oblacích, aby cestující mohli jen tak relaxovat nad mraky. Tohle by vyvolalo jen paniku a ne poklidný let. Spíše jde o to, že se může stát cokoliv, co se nedá samozřejmě předvídat a za následek může být zpoždění příletu. Pokud cestující končí v dané destinaci, tak je to sice nepříjemné, ale není to nic dramatického. Horší je, když jim uletí nebo odjede, záleží na možnostech, navazující spoj do cílové destinace.

piloti, kteří sedí v kokpitu a letí nad mraky

To ta dovolená hezky začíná

Taková situace ihned na začátku dovolené, je velmi nepříjemnou záležitostí, nicméně všechno se dá řešit vcelku v klidu, a pokud je k tomu důvod, tak se může cestující obrátit na danou leteckou společnost a požadovat řádnou náhradu. Ovšem i to má svá pravidla. Zpoždění letů claimcloud.cz se vždy vyřeší ke spokojenosti cestujících, a rozhodně o svoji náhradu nepřijde nikdo, pokud jsou naplněny podstatné podmínky:

  • Délka zpožděného letu musí být prokazatelně v cílové destinaci
  • Musí se jednat o let, který spadá do regulace EC 261/2004.
  • Náhrada nemusí vyplývat pouze z finanční kompenzace, ale lze poskytnout letecké míle, dárkové poukazy, případně slevy atd.
  • Pro finanční kompenzaci je nutný výpočet počáteční a cílové destinace, podle toho se stanovuje finanční hodnota. Nikdo nemůže čekat, že dostane zpět finanční obnos celé letenky.

letadlo stojící na letišti

Není špatné si pořídit cestovní pojištění, které bude pokrývat nejen zdravotní potíže, ale i problémy s lety nebo zavazadly. V některých případech se skutečně vyplatí nešetřit, ale dobře se pojistit a především se o všem důkladně informovat. Pak i nedostatek, který může nastat, rozhodně nezkazí celou dovolenou.