Zvažujete nákup bazénu?

Do bazénu chodí děti plavat už na prvním stupni. Učí se splývat i základní plavecké styly, aby mohly chodit na koupaliště. Právě koupaliště jsou velmi oblíbená místa během horách letních dnů. Kam jinam se jít zchladit než do vody? Veřejná koupaliště mají ale svou otevírací dobu a často se v něm musíte tísnit s desítkami až stovkami dalších lidí. Personál koupaliště někdy nestíhá a tak může být koupání i pěkná otrava. Z těchto důvodů je lepší když budete mít svůj bazén. Budete si v něm moct dělat co chcete, ale hlavně kdy chcete.

hotelový bazén

Jaký bazén vybrat?
Je důležité si vybrat dostatečně velký bazén, který bude pevný a kvalitní. Rovnou byste měli z výběru vyloučit bazén nafukovací, který se velice snadno poškodí. Lepší je plastový bazén, díky kterému nebudete muset řešit kam jej postavit aby se nerozbil. Z tohoto pohledu jsou nejlepší plastové bazény, které jsou vyrobeny ze speciálního plastu. Ten má vysokou životnost a je velmi odolný vůči počasí. Vydrží vám desítky let. Takový bazén můžete mít buď na povrchu pozemku a nebo zapuštěný do země.
Zapuštěný bazén sice vypadá lépe, ale je potřeba jej hlídat před dětmi, protože je pro ně snažší se do něj dostat. Vždy byste měli bazény zabezpečit před dětmi.

bazén žebřík

Kromě bazénu je nutné dokoupit i doplňkový sortiment, bez kterého nebudete moct bazén používat. Typicky jde o různé trubky, filtraci, nebo třeba i o bazénové schody bazenygluc.cz. Klasické schody jsou vhodné pro zapuštěné bazény, a do bazénu na povrch se dávají spíše žebříky. Dále je potřeba nezapomínat na údržbu bazénu, protože pokud jej nebudete pravidelně čistit, zelená voda na sebe nenechá dlouho čekat. Je zbytečné nechat si zezelenat bazénovou vodu, protože ji budete muset vypustit a napustit znova. Tím zbytečně spotřebujete velké množství vody, které můžete ušetřit správnou péčí o bazén. S výběrem chemie vám pomůže výrobce bazénů.