Půjčíme si na bydlení?


No, jenže k tomu bydlení se i mladá musí nějak dopracovat. Takže to většinou řeší podnájmem, nebo spí po různých ubytovnách, což jak zajisté uznáte, není nikdy zrovna přepych. Proto je dobré vyzkoušet to s hypotékou. Ale pozor, pokud se domníváte, že přijdete do banky a vyjedete ven s dvoukolákem plným peněz, tak to zcela určitě ne. Leda byste měli na obličeji škrabošku a v ruce samopal. Ale domnívám se že ani tak byste se nedostali ani ven, možná ani ke dveřím.

peníze

Takže se to musí zkusit poctivě a zapomenout na to, že to všechno vyřídíte pohotově během týdne. Všechno je totiž o spoustě potvrzení. Také musíte mít úřední znalecký odhad, což nikdo neví proč. Ona si totiž stejně banka udělá odhad svůj a z něj teprve vypočítá oněch deset procent. Jakých? No, to se podržte abyste nespadli. Hypotéku nedostane člověk obyčejný a chudý, ale musí mít našetřeno. V řádech sta tisíců. Pokud je třeba nemovitost znalcem odhadnuta na dva miliony a bankovní odhadce určí cenu dvou a půl, tak žadatel musí mít naspořeno deset procent z ceny kterou určil bankovní odhadce. Kolik je to z dvou a půl milionu si asi umíte spočítat.

pokladnička

Další zádrhel může být jako v příjmech tak i ve zkoumaných registrech. Pokud nevíte, o čem je řeč, tak vysvětlím. Příjmu musíte doložit, a to za půl nebo čtvrt roku zpět, stejně jako výdaje. Registr je takový systém, kde jsou jména a další nacionále každého, kdo měl problém s jakoukoli platbou. Třeba i mobilnímu operátorovi. A dále už nemá smysl pokračovat. Pokud máte problém někde tady u banky končíte, a to tak že u všech. Ale pozor, ještě je zde nebankovní sektor, kde se to nebere tak puntičkářsky a kde se dozvíte co to je nebankovní americká hypotéka. Tady ji také dostanete i před drobné nesrovnalosti v rejstříku, nebo o pár korun nižším příjmu, než mají banky ve svých podivných tabulkách.

Je potřeba více peněz?


Kdybychom si měli sestavit žebříček věcí, které souvisejí s naším životem, podle toho, nakolik to dokážeme nebo naopak nedokážeme postrádat, byly by peníze určitě mezi tím nejnepostradatelnějším. Určitě bychom je měli za něco, bez čeho se nedokážeme obejít a co bychom rozhodně nechtěli oželet. A když se nad tím zamyslíme, není se ani čemu divit. Nemít peníze znamená přece nemít skoro nic. A kdo nemá peníze a tím pádem nic, ten nemá ani sebemenší důvod si pochvalovat. I pouhý mírný nedostatek finančních prostředků dokáže někdy docela znepříjemnit člověku život.

drobné mince

Není tedy divu, že když jsou pro nás peníze tak významné, usilujeme o to, abychom je nepostrádali, abychom jich měli za všech okolností žádoucí množství. Pracujeme třeba i do úmoru, šetříme, prostě děláme to, co v zájmu své finanční zajištěnosti dělat musíme.

Jenže ani to nakonec nemusí stačit. Jak všichni nebo přinejmenším mnozí víme, mohou se i ti nejpřičinlivější z nás všech někdy do finančních problémů dostat. I když se bráníme nedostatku sebevíc, někdy zkrátka neobstojíme. A pak se snažíme zajistit si ještě nějaké peníze odjinud, abychom se neocitli na mizině. Ovšem je jasné, že vzhledem k důležitosti peněz pro každého z nás není rozhodně snadné je někde sehnat byť i jenom ve formě půjčky. Nikdo cizí nám je nedá, a aby nám je případně půjčil, musíme prokázat svoji schopnost také půjčené peníze splatit. A když to nesvedeme, máme smůlu.

staré peníze

Anebo smůlu nemáme, pokud máme kromě nízkých příjmů a záznamů v registrech dlužníků i nějaký nemovitý majetek. I ten se totiž dá využít jako záruka splácení, a díky němu je pak dostupná aspoň hypotéka po insolvenci. Kterou může dostat kdokoliv z nás kdykoliv. Protože s nemovitou zárukou je splácení jisté.

A tak nakonec nejsme třeba ani v nejsložitějších dobách chudí. S nebankovní hypotékou seženeme peněz dost, byť bohužel jenom dočasně.

Finanční problémy a hypotéka

Zajímáte se o hypotéky?
Získat hypotéku není snadné. Banky zpřísnily podmínky pro jejich poskytování, takže ji dnes získá málokdo. Je potřeba doložit svoje příjmy a také výdaje, a na základě těchto údajů banka sama vyhodnotí, zda dokážete hypotéku splácet. Jsou i záležitosti, které vám v získání hypotéky zabrání. Banky neposkytují hypotéky lidem kteří jsou v insolvenci, kteří mají velké půjčky a také těm, kteří jsou v exekuci. Právě exekuce
https://nebankovnihypoteky.net/exekuce/ jsou velkým problémem, který hypoték získat neumožňuje. Banky se tím kryjí, protože kdo je v exekuci, nejspíš neplatil svoje závazky, a pro banky je takový žadatel vysoce rizikový, protože hrozí že nebude splácet ani hypotéku. Banky nestojí o nespolehlivé klienty, jejichž majetek by musel do dražby. Pro banky jsou zajímaví a důležití klienti, kteří budou splácet pravidelně a včas celou výši splátky.

kufr peněz

Jak to udělat?
Samotné banky vám nejspíš hypotéku ještě pár let po insolvenci a exekuci nedají. Když si k tomu přičteme ztížení podmínek pro její získání, je to nejspíš i ochrana samotných žadatelů. Ti samotní čato nejsou schopen vyhodnotit rizika tak velkého závazku, jakým hypotéka bezpochyby je. Proto část neúspěšných žadatelů hledá jiné cesty jak se k nemovitosti do osobního vlastnictví dostat. Je potřeba přemýšlet komplexně, protože pokud jste byli finančně nezodpovědní v minulosti, může vám to ztížit život i do budoucna.

klíč k domu

Je potřeba finance řešit s rozmyslem, a pokud vám banka peníze neposkytne, je dobré pár let počkat a šetřit. Existují i nebankovní instituce které hypotéky a úvěry nabízí, ale v takovém případě je více než na místě si danou společnost prověřit a velice pečlivě si přečíst podmínky získání a čerpání hypotéky. V každém případě je nutné mít sjednané pojištění pro případ platební neschopnosti, které za vás bude hradit splátky během neschopenky nebo ztráty zaměstnání.

Co s nadbytečnými penězi?


https://www.svkhk.cz/Akce/Vystavy/Clanky/16-6-8-7-Vystava-Kameny-se-vali.aspx 0cm 8pt;“>Chápu, že v titulku položená otázka může někoho podráždit, zvednout ze židle a třeba i přivést do stavu nepříčetnosti. A nedivím se. Ze všech stran se na nás valí zprávy o tom, jak se u nás těžko žije a jak jsme na tom my lidé špatně, co se finančního zajištění týká, a ptát se tedy v takové situaci někoho na to, jak nakládá se svými přebytečnými penězi, se může zdát být nemístné. Ale skutečnost je prostě taková, že i když se naše finanční situace zhoršuje a leckomu už dokázala hodně zkomplikovat život, pořád je tu spousta těch, kteří si dokážou odkládat nějaké ty finanční prostředky stranou. A když jim peníze zbývají, přece je nenechají jenom tak někde ležet ladem. Zejména právě v dnešní době, kdy tu panuje docela vysoká inflace a zahálející peníze tak rychle pozbývají svoji hodnotu.

cizí peníze

Kdo dnes pořád ještě peníze navíc má, měl by dbát na to, aby je vhodně investoval. Zatímco dříve jsme tu měli situaci na hranici deflace, nikde se za vložené peníze nenabízely slušné úroky a tyto byly většinou nulové, a tudíž bylo vlastně jedno, uloží-li si někdo své finanční prostředky nebo je pomyslně zašije do slamníku, dnes už je všechno jinak. Dnes už se musí investovat. Aby ony peníze přinejmenším tolik neztrácely na hodnotě a pokud možno přinášely i nějaké to zhodnocení.

Ale do čeho dnes investovat? Banky sice nabízejí lépe úročené termínované vklady, ale zdejší úroky jsou přesto hluboko pod úrovní inflace, fondy nabízejí různé investiční možnosti, ale obvykle se jen nerady chlubí svými žalostnými výsledky, a strkat své peníze do nějakých akcií je pro lidi, kteří jim moc nerozumí, hazard. A investice do státních dluhopisů pro změnu zaručená hloupost.

staré peníze

A tak by byl kdekdo rád, kdyby dostal fundovanou radu, jak své finanční prostředky zhodnotit. Ale kde takovou dobrou radu, jež je nad zlato, dostat? Každá rada je dnes drahá fahd.cz a každá může našince přijít draho. A jedinou pravdu mají rejpalové, kteří už odedávna radí investovat do rumu. Kde člověk dostane za své peníze zaručeně těch jeho čtyřicet procent.

A je to dobře

Ano, za každého režimu byl takový pobyt, a to ve svém rekreačním objektu, ať už chatě nebo chalupě, velkým únikem do bezpečí a velkého klidu. Lidé se zde mají možnost odreagovat od životního stresu. Ale je těžko něco sehnat, v rodinách se takové objekty drží jako rodinné stříbro a předávají se jen mezi širokým příbuzenstvem. Ale toho se nebojíte. Také vás již napadlo, nač jezdit na dovolenou do dalekého zahraničí, když i u nás může být dovolená strávená krásně. A navíc ve svém, kde budete mít klid. Takže jste rozhodnuti, celá rodina si pořídí rekreační nemovitost.

koupíme si pozemek

Rozumí se, že někde v pěkném okolí, aby byl v dosahu les, voda na koupání či rybaření. A také, aby byla možnost výletů a to i delších. Třeba i na kolech. Takže jste se rozhodli, že si vezmete půjčku. Ale to jste již zkusili a bohužel, nevyšlo to. Byli jste ve vaší bance a půjčka vám nebyly schválená. No, nic, co se dá dělat. Vy naštěstí víte o produktu nebankovní společnosti o názvu hypotéka na rekreační objekt. Tam vám určitě vyjdou zaměstnanci společnosti ochotně vstříc. Jen je zde jedna povinnost, a to kromě toho, že budete svou hypotéku na rekreační objekt řádně splácet, tak musíte ručit finanční společnosti nějakou nemovitostí.

zasadíme ovocné keře

Například bytem po babičce, stejně ho jen pronajímáte. Takže se tímto bytem zaručíte a můžete získat tolik potřebné finanční prostředky na pořízení vlastního rekreačního objektu, chaty nebo chalupy. A nemusíte mít obavy, až půjčku splatíte, bude zase byt po babičce uvedené zástavy či ručení zbavený. Takže nyní asi http://asi.cpp.edu/about-asi/ nebudete moc váhat s hypotékou, v dnešní době inflace je taková koupě rekreační nemovitosti velmi dobrou investicí. A vaše rodina může trávit dny volna na svém. Hlavně nezapomeňte na velkou zahradu, ať se vaše děti mohou vydovádět. Popřípadě namlsat různých plodin, které tam vysadíte.