Stali jste se obětí trestného činu?


Slušné chování by mělo být i v dnešní době zcela běžné, ale bohužel u celé řady lidí s ním počítat nemůžete. Proto je potřeba být neustále ve střehu a neuvěřit všemu, co na internetu vidíte. Právě internet a různé bazarové stránky na sociálních sítích nebo přímo weby, které se specializují na prodej použitých věcí, jsou přímo rájem různých podvodníků. Problém je, že se podvod z jejich strany dokazuje velice těžko, a hlavně jde většinou o více podvedených lidí po menších částkách, takže jde jen o přestupek. Svoje peníze pak neuvidíte téměř nikdy, pokud o ně přijdete.

peníze eura

Ideální je důkladně si prověřit prodejce zboží, pokud o některé máte zájem. Je ale těžké to udělat, protože neexistují žádné rejstříky s podezřelými jmény, a tak se musíte spoléhat na zkušenosti ostatních a nebo na intuici. Proto se obecně nedoporučuje nakupovat na internetu s platbou předem. Před podvodem vás ale neochrání ani dobírka, protože zboží vám pošta stejně nevydá, dokud za něj nezaplatíte. Sice můžete hned na místě sepsat reklamaci, ale peníze už na téměř 100 % zpět nedostanete. Ideální je nakupovat přes internetový portál, který funguje jako aukční síň. Tam máte totiž jistotu, že vám za případný podvod peníze vrátí.

podvodník pouta

Lidé se často zajímají, zda je možné podat anonymní trestní oznámení. Mají obavy z toho, že pokud by na někoho chtěli podat oznámení, bude se jim dotyčný mstít. Proto část lidí chce řešit problém tímto způsobem. Odpověď je ANO. Je možné podat trestní oznámení anonymně, protože orgány činné v trestním řízení jsou ze zákona povinny se zabývat i tímto oznámením. Při podání trestního oznámení byste měli stejně vylíčit všechno co se stalo a nejlépe i dodat nějaké důkazy, protože anonymní oznámení nevzbuzuje příliš velkou důvěru, a proto je vždycky lepší všechno řešit osobně a pod svým jménem.

Vlivná reklama


Věc z názvu článku musí být především vidět. To je první a asi nejdůležitější bod. I když budou nakrásně splněny všechny ostatní, a reklamu nikdo neuvidí, je tato k ničemu a jsou to jen a jen vyhozené peníze oknem. Druhý bod je samozřejmě to, že musí upoutat, zaujmout. Jinak se nad ní nikdo ani nepozastaví, natož aby na ni jakkoli reagovat. Jeden bod bez druhého reklamu zahazuje někam do škarpy, odkud se bude jen těžko hrabat někam nahoru, kde bude úspěšná. Ale jde to. Jenže je to pracné a nákladné.

reklama na zdi

Umístěná reklamy na internetu je o to důležitější, že jsou jich tu neskutečná množství. Zaujmout je o to obtížnější a její umístění na frekventované místo, tedy hodně navštěvovaný web je ještě složitější. Protože jsou již všechny významné pozice obsazeny? Ano, to také, ale vždy se najde mezera, kdy se tma vmáčknout dá. Příkladem může být například reklama Linkedin. Je to webová stránky, kde reklamu nečeká nic jiného nežli úspěch pro jejího zadavatele starosti se zvednutými tržbami. A nejen o nějakou tu pětikorunu, ale o pořádný balík. Takže to zcela jistě stojí za vyzkoušení. Stejně jako další věcička, která poslouží spíše těm zrovna začínajícím podnikatelům, prodejcům či těm, kteří nabízejí nějakou službu. Jde totiž o to, aby byl vůbec nějaký rozjezd, a aby to nestálo milion.

reklama na zdi

Tvorba e-shopu Shoptet je přesně něčím takovým. Jde o to vyzkoušet si, jak to všechno bude fungovat? Nuže, není na světě široširém nic lepšího a lacinějšího. Pokud by to náhodou nešlo, což se stát může, i když jen výjimečně, není problém to zde zabalit. Bez složitého dění kolem a bez dluhů. Je to skutečně ten nejjednodušší způsob a snazší to už asi nikdy nebude. Jen do toho jít a zkusit to. Bez toho se nikdy nikdo nehne z místa a bude tam přešlapovat až do smrti smrťoucí. Takže se toho nebojte a směle začněte. Zbytek už uvidíte sami.

Ve škole


Vždycky si pamatuji, jak jsme se měli ve škole učit různé básničky o různé délce na recitační soutěž https://www.zonaumeni.cz/souteze-a-prehlidky. Někdy měly být dlouhé, někdy krátké. Jenže vždycky mě to nějakým způsobem iritovalo. Vlastně jsem ani nechtěla se žádnou učit. Jenže kdybych se ji nenaučila, dostala bych špatnou známku. Takže jsem se vždycky nějakou naučila a předříkala ji před tabulí, i když mě to vůbec nebavilo a vlastně jsem i měla trému říkat nějakou básničku před svými spolužáky. Zato se zpěvem to bylo úplně jinak. Ale o účast v recitační soutěži jsem ani moc nestála.

s

Celkově jsem raději dělala úplně jiné věci, než recitovala. Ale musím uznat, že jsem ve třídě měla i spolužáky, kteří uměli nádherně recitovat a měli i nádherný přednes. Občas jsem jim záviděla, že z básničky nezapomněli ani jediné slovo a uměli ji fakt dost hezky odrecitovat. Ale tak na druhou stranu – každý umí něco jiného a každý vyniká v něčem jiném a nemůžou všichni umět všechno, to by svět byl docela nudný. Takže jsem se vždycky držela toho, co mě bavilo, a to byl zpěv. Zpěv bylo něco, co mě vždycky vnitřně naplňovalo a šlo mi to. Shodou okolností v rodině mám samé muzikanty, kteří zpívají a hrají na nějaké hudební nástroje, takže jsem se věnovala tomuhle.

s

Prvně jsem jenom zpívala a jezdila po různých soutěžích a potom jsem ke zpěvu přidala ještě i klavír. A nejvíce mě samozřejmě bavilo se učit písničky, které jsem i zpívala. A nebylo to pro mě vůbec těžké, takže jsem se brzo naučila zároveň zpívat, a i samu sebe doprovázet. A byla jsem na sebe fakt pyšná, že jsem se to naučila a že mi to šlo. Ne každý totiž o sobě může říct, že něco takového umí. Ale ať už máte jakýkoliv talent, měli byste na sebe být pyšní a nepodceňovat se. Každý člověk by si měl věřit a mít sám sebe rád takového, jaký je a potom uvidíte, že ten život bude o něco lehčí.

Dva důvody, proč si nechat vyčistit koberec


Cestička k domovu

Znáte báseň od Karla Václava Raise „Cestička k domovu“? Začíná větou: „Cestička k domovu krásně se vine, hezčí je krásnější, než všecky jiné…“, tímto veršem báseň poukazuje na to, jak velký význam má domov, kde cesta k domu vždy představovala symbol zázemí a domácí pohody. Jestliže však máte cestičky vyšlapané na koberci, byť je to přímo v obýváku, tedy v místech, kde předpokládáte, že máte zázemí již vytvořené, rozhodně to domácí pohodu přinášet nebude.

koberec na podlaze

Vyšlapat cestičku na koberci je celkem snadné, stačí k tomu den co den po koberci chodit v pantoflích, v bačkorách, nebo třeba naboso, a údržbu koberce provádět pouze sáčkovým vysavačem. Ten totiž nenasaje všechno, část nečistot v koberci zůstane, a ty se mezi vlákna zašlapou a vytvoří tu šedavý povlak, na první pohled barevně odlišný od míst, kde se tak často nechodí.

místnost s kobercem

Zápach

Kdybyste nosili po celý rok jen jedno tričko, neumývali se, a tričko měli na sobě i v posteli přes noc, a kdyby tričko nikdy nepoznalo vodu, prací gel a pračku, a namísto praní byste dvakrát týdně tričko pouze „obtáhli“ sáčkovým vysavačem, umíte si představit ten zápach? Velmi podobné je to s vaším kobercem, pokud jej nenecháte čistit a pouze jej vysáváte. Problém tu totiž tkví ve dvou věcech – tou první jsou výpary z kuchyně, které odtud i přes odsávání pomocí digestoře uniknou v podobě jemně rozptýlené mastnoty, a mastnotu pak začnou rozkládat bakterie. Druhý důvod zápachu jsou vaše bosá chodidla, anebo ponožky či silonové punčochy, které jsou potem nasáklé, a odkud se pot do koberce vtírá. Zpočátku to je zcela neznatelné, ale pokud to takto praktikujete několik měsíců, začne koberec připomínat týden nemyté zpocené nohy.

Takový koberec jistě není dobrou vizitkou vaší hygieny, podobně jako vyšlapané „cestičky k domovu“, proto je rozumné na koberec nasadit úklidovou firmu, specialisty na čištění koberců Wismont čištění, kteří si poradí jek s cestičkami, tak se zápachem.

Revidovat vzduchotechniku v paneláku se vyplácí


Koupili jste byt v bytovém domě, například v panelové zástavbě, a jedná se o byt po rekonstrukci, kam se jen nastěhujete a budete jej rovnou užívat, bez výraznějších stavebních zásahů? Pak byste neměli zapomenout provést pro jistotu revizi plynových spotřebičů (jsou-li tam) a revizi elektroinstalace a také revizi vzduchotechniky Tauris Plus.

bytový dům

Proč zrovna revidovat plechové potrubí ve stoupačce, kam proudí jen vzduch z bytu a výpary z kuchyně? Co je na tomto zařízení tak nebezpečného, že by se mělo podrobovat revizi? Za prvé se tu mohou tvořit plísně a vdechováním jejich spor si ničíte zdraví, ale ve hře je ještě jeden důvod, a sice skryté nebezpečí vzniku požáru. Zdánlivá maličkost – zanedbávání revize stavu potrubí pak může vyústit v obrovské nebezpečí pro celý dům.

byty v domě

Hasičské záchranné sbory se s těmito situacemi setkávají, a bohužel to končí velmi tragicky – požárem celého bytu, a není-li zrovna majitel či nájemník přítomen, byt může skončit v plamenech v plném rozsahu. Požár se ovšem stoupačkou může rozšířit i do dalších lokalit a teoreticky by mohl vyhořet celý bytový blok. A jak je vlastně možné, že tu ve vzduchotechnice vzplane oheň? Na vině je docela obyčejný mastný prach. Nasává jej ventilátor digestoře, tedy nejčastěji od kuchyňského sporáku. Prachové částice se pak snadno přilepí na stěny potrubí, a stačí pak jediný milimetr tohoto hořlavého materiálu, který se pak zažehne odlétající jiskrou od sporáku, máte problém.

Revize vzduchotechniky na toto nebezpečí upozorní a následně se provede čištění potrubí, které zabrání vzniku požáru, a někdy dokonce i výbuchu, je-li množství prachu více koncentrované. Nepodceňujte toto závažné nebezpečí, bohužel o něm řada lidí vůbec neví, a neprojednává se to ani na domovních schůzích bytových družstev nebo Společenství vlastníků jednotek.

Rozrůstání.


Když jste spolu začínali bydlet, nikdy by vás nenapadlo, že se budete tak rychle rozrůstat. Rodinu jste sice plánovali, ale nemysleli jste si, že to přijde tak strašně brzo? Vždyť někteří lidé spolu nejdou ani půl roku a už si spolu udělají dítě. Třeba jste zrovna jedni z nich. Dříve vám stačila jen malá garsonka nebo jedna plus jednička. Ovšem, jak se nacpete do takového obydlí, když čekáte nový přírůstek. Víte kolik, toho budete potřebovat? Když se na to podíváme jen letmo, je to v plavní řadě postýlka, kde bude dítě spát, dále je to přebalovací pult, který nemusíte doma mít a můžete k tomu používat koberec nebo třeba manželskou postel. Dále nějakou skříň, kam dáte dítěti oblečení a všechny zásoby plen a přebalovacích podložek.

stěhování praha 5

Někdy se to do malého bytu vleze, ale co až bude dítě o něco větší. Bude potřebovat svůj prostor na hračky, kobereček, kde si bude moci hrát, a zvykat si a hlavně naučit se novým dovednostem. Rozvíjení malé osobnosti je důležité. Ve většině případů budete potřebovat nový byt, kde budete mít více prostor. Nemusí to být hned pět plus jednička, ale postačí vám jen byt s jedním pokojem na víc. Kde bude mít dítě pokoj a bude tam mít svou postýlku a svůj prostor. V tom případě vás bude čekat stěhování Praha 5 do většího.

stěhování praha 5

To není zrovna zábavná činnost. Všechno se musí důkladně zabalit a pak to převést na nové místo. Můžete si to zařídit úplně samy, ale jestli máte hodně věcí, budete muset jet na víckrát, anebo se můžete nechat přestěhovat stěhovací službou, která vám zajistí určitý komfort a pohodlí. Nebude to pro vás tak hektické a napnuté. Bude to daleko větší pohoda a vše proběhne klidu. Nechte si pomoci, ať se zbytečně nestresujete a není to na vás ještě větší nátlak než doposud. Pak už na vás čekají jen ty příjemné situace, jako je vybalování věcí a zařizování nového bydlení. Zařízení pokojíčku pro syna nebo pro dceru.

Potřeba více peněz


Znáte to. Jako příklad si můžeme vzít automobil. Ten, který máme už dosluhuje, nebo se tak již stalo. A my potřebujeme jezdit. Do práce, na nákupy, pro děti, nebo prostě jen tak, pro něco. A nyní jsme bez vozu a není to žádná legrace. Pokud máme všude všechno, co je potřeba v dosahu MHD, dá se to ještě nouzově zvládat, ale co když není? Taxík není laciný a souseda neustále obtěžovat nelze. Prostě je zde potřeba nového vozu a hotovo. Jenže zadarmo nám jej nikdo nedá. A půjčka? Ani slyšet, v bance nemáte moc nadějí. Ovšem… Proč to přece jen nezkusit, někde přece o miliony na dům, ale zcela jinou, mnohem menší částku. Takže můžeme vyzkoušet finanční leasing?

nový vůz

Ale ano, samozřejmě. Tento nápad je naprosto nejlepší ve vašem životě. Lepší už tak brzy nedostanete. Jenže, jak se k tomu dostat? Kam zajít nebo zajet a sehnat si alespoň základní informace? Honem rychle, kabát, boty a vyrážíme pátrat do terénu, kde bychom něco podobného sehnali. Tak jsem klid, vážený čtenáři, vůbec nikam se nechystejte, protože vůbec nemusíte opouštět teplíčko domácího krbu. Tento článek je zde od toho, aby nejen poradil, ale také navedl. A to se za chviličku stane.

bankovky

Nuže, pokud jsi dočetl až sem, podívej se trochu výše na tento článek. Tam je text, který je jinou barvou písma. Tomu se říká link neboli odkaz. Postačí jediné kliknutí na něj a už jste přeneseni někam zcela jinam. Tam, kde se finanční leasing Goldbanking.cz dá vyřídit a kde se o něm vy jako nováčci dozvíte všechno potřebné. To, co jste dosud nevěděli si tam můžete v klidu doma u kafíčka prostudovat a zvážit své další kroky. Nu a pokud byste ještě něco chtěli vědět, není problém si zavolat na telefonní číslo, které je zde uvedeno. Tak vidíte, že začátek není vůbec těžký, ač se o něm říká cokoli. Neváhejte a zkoušejte, nic vás to stát nebude, takže se není čeho bát.

K jízdám v autoškole přistupujte zodpovědně


Že byste měli být v okamžiku usedání za volant v autoškole střízliví, a prostí konzumace drog, je jasné snad každému, ale to není jediný předpoklad úspěchu praktické lekce v městských ulicích, zvláště pak v Praze. Autoškola Praha patří k nejnáročnějším životním zkouškám, protože se tu vydáváte do terénu poměrně nepředvídatelného, v němž musíte umět reagovat pohotově a přesně.

cvičiště v autoškole

S kávou to raději nepřehánějte – alkohol na kuráž si dopřát nemůžeme, tak to zkusíme s kávou, ta alespoň nakopne. Takto někteří lidé mohou skutečně uvažovat, ale to není dobrý nápad. Jakýkoli zdroj kofeinu (káva, černý a zelený čaj) zvedá hladinu stresových hormonů v krvi, a to je to poslední, co můžete v autoškole potřebovat. Když káva, tak v ideálním případě obilná žitovka s cikorkou (Melta), anebo Ájurvédské kafe s adaptogenními bylinkami, například Ashwagandhou, Brahmi nebo Shatavari.

Hořčík – jste-li vystresovaní a spíše trémisté, vezměte si s sebou na cestu minerálku Magnesia Extra, ta vám dodá hořčík a křemík, což jsou dva prvky, velmi potřebné pro bystrý úsudek a rychlé rozhodování na silnicích.

jízda po dálnici

Fastfoodu se vyhněte velkým obloukem – fastfood je to nejhorší, co si před jízdou https://www.brnenskadrbna.cz/zpravy/doprava/9399-policiste-vyzyvaji-ocistete-si-pred-jizdou-skla-zanedbani-muze-mit-fatalni-nasledky.html lze dopřát. Přeslazené nápoje, mnoho tuku, těžce stravitelné maso a sýr a jako „bonus“ pečivo z bílé mouky. To vše vám utlumí reakce, protože budete pracně trávit zcela nevhodné potraviny, a je docela pravděpodobné, že zaviníte nějaký závažný dopravní problém.

Do kapsy ořechy a sušené ovoce – což takhle do kapsy zip sáček naplněný mandlemi, arašídy, lískovými a vlašskými ořechy, kešu oříšky, pistáciovými a piniovými oříšky a spolu s nimi sušenými švestkami, brusinkami, banánem, kokosovými plátky a rozinkami? Můžete uzobávat i v autě, pokud to bude prakticky možné, a ořechy s ovocem vás doslova napumpují živinami a energií.

Proč požádat stěhovací firmu o zakázku včas


Zákazníci stěhovacích firem jsou různí, někteří lidé jsou důslední a pečliví a snaží se neopomíjet nic podstatného, a jiní lidé se naopak spoléhají na to, že jim vždy všechno vyjde, ať už se rozhodnou jakkoli. Týká se to i včasné žádosti o přestěhování domu či bytu u stěhovací firmy. Ta by měla být podávána v předstihu, a to nikoli v řádu dnů, ale týdnů. V ideálním případě by mělo jít o dobu cca čtyři až šest týdnů dopředu. Proč tak vzdálený časový horizont?

krabice na stěhování

Obsazený termín – stěhovací firma může mít volné „okénko“, pokud někdo na poslední chvíli stěhování odvolá, řekněme týden před domluvenou akcí, ale rozhodně na to nespoléhejte, protože toto je spíše výjimečné. Většinou mají stěhováci nabitý program na necelý měsíc dopředu, a tak doba jednoho až půl druhého měsíce předem je ideální čas, kdy firmu kontaktovat a domluvit závazný termín a další podrobnosti.

krabice s kočkou

Parkování – tam, kde se ve městech platí za parkování, což je například v Praze, je zapotřebí požádat o výjimku – vytvoření parkovacího místa pro stěhovací vůz nebo vozy. K tomu potřebujete za prvé znát rozměry vozidla (dodávka, nákladní auto, kamion s návěsem) a za druhé je zapotřebí žádat o parkování na městském magistrátu nejméně 30 dnů předem, což je zákonná lhůta na vyřízení žádosti. Proto tedy musíte kontaktovat stěhováky alespoň měsíc předem, abyste se dozvěděli rozměry vozového parku, potřebného pro vaše stěhování v Praze 10.

Stres – kdo počítá s tím, že v úterý zavolá stěhováky, ve středu začne balit a v sobotu se přestěhuje s tím, že už v pondělí nastupuje do nového zaměstnání, roztočí stresový kolotoč, který může být i smrtící. Někteří lidé v takových situacích propadají depresím, zoufalství, a někdy končí s infarktem v nemocnici. Máte tohle zapotřebí? Určitě ne! V poklidu začněte balit věci čtyřicet dnů před stěhovacím termínem a balení věcí prokládejte zařizováním všech potřebných administrativních úkonů, a nebude jich málo.

Pořiďte si solární panely i na rekreační objekt


Zdědili jste rodinný dům nebo rekreační chatku v krásném prostředí s pěkným výhledem a rozhodujete se o rekonstrukci objektu? Chystáte se prodat váš městský byt bydlet natrvalo v chytové oblasti, kde je klid a pohoda? Pak bychom vám rádi navrhli možnost být tu co nejvíce nezávislí na dodavatelích energií, abyste nemuseli platit nehorázné peníze mnohdy ne zrovna seriózním obchodníkům.

solární panely na domě

Topte dřevem – topení dřevem je v současné době nejlevnější způsob ohřevu obytných prostor. Je to sice poněkud pracnější, ale fyzická námaha tohoto typu vám jen prospěje. Cena palivového dřeva sice stoupá kvůli velké poptávce, a musíte si zajistit dřevo ve velkém předstihu před topnou sezónou, ale pořád je tu ještě možnost nasbírat v lese alespoň šišky nebo suché větší větve a ještě více ušetřit. Vytápění dřevem v krbových kamnech či krbech s vložkou lze také propojit s fotovoltaikou a jistou možností je i topení v podlaze – poměrně úsporné řešení vytápění.

fotovoltaika na střeše

Využijte fotovoltaiku – v současné době je možné pořídit solární panely za rozumnou cenu, a jestliže si necháte vypracovat analýzu návratnosti vložené investice, pak může být pro vás položka solární panely prodej docela zajímavou výzvou. Solárními panely se stáváte více nezávislými na tomto „energetickém“ burzovním systému, a ruku na srdce, domníváte se, že je pro vás (a další lidi) výhodný a obecně správný? Myslíte si, že skutečná hodnota energií opravdu odpovídá tomu, co za ni musíte platit z vaší kapsy?

Propan butan je také možnost – nepotřebujete ani přípojku zemního plynu. Nač platit každý měsíc „pevný plat“, když si můžete pohodlně nakoupit (vyměnit) propan butanovou láhev, která vás navíc vyjde levněji, než spalování zemního plynu. Kuchyňský sporák na propan butan je ideální řešení právě tam, kde dosud krajinu nezasáhla plynofikace, což bývá zejména v chatových oblastech.