Cestujte do hor bezpečně a pohodlně


Jste také milovníky horských panoramat a rádi obdivujete nádherné rozhledy do krajiny ze strmých úbočí a rozhleden? Jedny z nejkrásnějších pohledů na zalesněnou krajinu a louky v údolí si můžete dopřát v Jizerských horách a v západních Krkonoších, a jestliže bydlíte v Praze nebo v jejím blízkém okolí, není to odtud do hor daleko. Autem zvládnete cestu během pár hodin a pak už se můžete kochat, dokud vám to dovolí váš volný čas.

jízda po silnici

Do hor raději autem

Proč vyjet do hor raději autem a vyhnout se cestování hromadnými dopravními prostředky? Těch důvodů je celá řada, a zřejmě vás mezi prvními napadne pohodlí, vlastní časový rozvrh a volba programu, nezávisle na jízdních řádech. To jistě, a my k tomu pouze přidáme některé další argumenty.

S kým to vlastně cestujete – znáte osobně spolucestující, s nimiž sedíte v jednom vlakovém kupé, anebo v jeho blízkosti na sedadle v autobusu? Pravděpodobně ne. A znáte jejich osobní motivy, životní styl a myšlenky, s nimiž vám mohou buď být nápomocní, nebo se tvářit neutrálně, anebo mít naopak nějaké nekalé úmysly? Do vlaku a autobusu zkrátka nastupujete s lidmi, které neznáte, a nevíte, co od nich můžete očekávat. Přece jen je lepší sedět v autě, kde jste sami nebo jen s vašimi dětmi a se zbytkem rodiny.

krásná příroda

Jste pod dohledem – také nesnášíte kamerové systémy, byť se tváří, že nezpracovávají žádné osobní údaje? I kdyby tomu tak bylo, nikomu nic není do vašeho soukromí, a rozhodně nemáte zapotřebí být pod něčím dozorem. V osobním autě žádná kamera není, a pokud se přece jen objeví někde na dálnici, v horských klikatých silničkách určitě žádná nebude. Zato nikdy si nemůžete být jisti, zda vás někdo ve vlaku či v autobuse nefilmuje.

Nemáte auto – pokud nevlastníte auto, nebo je dočasně v servisu, nevadí. Vozidlo si můžete pronajmout v půjčovně aut Praha 9 https://autopujcovna-milan.cz/. Podmínkou je samozřejmě řidičské oprávnění skupiny B, ale to vám zřejmě připomínat nemusíme.

Dokonalý trávník


Také se vám už někdy stalo, že třeba máte opravdu velikou zahradu, kde už vám vyrostla tráva do takových rozměrů, že je potřeba to posekat? Ale také se stanou různé situace, kdy třeba na to nemáte čas a nebo se vám rozbije sekačka, ale přesto potřebujete posekat trávu v co nejkratším čase. Tohle se nám s partnerem stalo už dvakrát a my jsme si řekli, že než abychom se nervovali s tím, že jaký soused by nám vypůjčil sekačku na trávu, tak si raději najmeme nějakou firmu, která se nám postará o náš trávník. My jsme se s partnerem vybrali opravdu jednu speciální firmu, která se vám postará o trávník, takže váš trávník potom bude opravdu kvalitní.

Posekaný trávník.

My jsme prvně s partnerem přemýšleli, jestli se nám to vyplatí nebo už jsme vůbec netušili, jak tato firma pracuje. Také jsme si zjistili ceník sekání trávy Seceni-mulcovani, protože jsme chtěli samozřejmě dopředu vědět, jaký je ceník a kolik nás bude stát, když nám speciální firma poseká také pěkně a úhledně trávník. Když jsme se potom s firmou dohodli, že ceník za sekání trávy se nám opravdu hodně líbí a přijde nám férový, tak jsme si tuto firmu objednali.

Anglický trávník.

A výsledek byl takový, že jsme byli opravdu s partnerem nadmíru spokojení. Opravdu nám firma posekala trávník přesně tak, jak jsme si přáli, a ještě nám ho dokonce pohnojila, takže jsme byli rádi a potěšení, že máme alespoň úhledně posekaný trávník a také má plno živin. Pokud i vy sháníte někoho, kdo vám bude opravdu pravidelně a poctivě sekat trávník, tak se nebojte, protože existují různé firmy, které se tomu věnují a vy potom budete vědět, že jste si vybrali opravdu skvělou a kvalitní firmu, která se vám postará o trávník. Nebojte se, s touto firmou mám samé skvělé zkušenosti, takže sama za sebe ji moc doporučuji. A mějte na paměti, že ceník za sekání trávy nemusí být vždy hrozný. Jsou i velmi příznïvé ceny, využijte toho.

Zveme si elektrikáře na chalupu


Zdědili jste po rodičích chalupu a rádi byste ji zvelebili tak, že by se v ní dalo bydlet po celý rok? Pokud se objekt nachází na atraktivním místě s pěkným výhledem, bude to určitě stát za to. Některé stavební práce zřejmě zvládnete sami a na ty specializované si pozvete řemeslníky. Jsou to například instalatérské práce v souvislosti s výstavbou podlahového vytápění, a také elektrikářské práce včetně revize elektrických rozvodů a spotřebičů.

Revize – zvete-li si na chalupu elektrikáře z Prahy 4 Chodov, tímto byste asi měli začít. Měli byste jej požádat, ať posoudí stav elektroinstalace, a navrhne patřičná opatření, jak dál postupovat. Některé části mohou být v pořádku, jiné naopak zcela nepoužitelné a nebezpečné. Revize může zahrnovat i kontrolu vašich spotřebičů a příslušenství, kam patří například elektrické nářadí a prodlužovací šňůry.

elektrické zásuvky

Situační náčrt a projekt – jakmile budete mít vymezeno, co je dobré, a co špatné, měli byste si rozmyslet, jak novou elektroinstalaci pojmout, kupříkladu kam umístit nová svítidla, zda zvýšit počet instalovaných zásuvek, a hlavně kam je přesně rozmístit, aby pro vás byly praktické. Co se týče zásuvek, je rozhodně praktičtější osadit jimi místnost ve více kusech, například do ložnice či do kuchyně namísto původních tří jich necháte nainstalovat sedm, a vyhnete se tím tahání prodlužovacích šňůr po koberci, které patří v domácnostech k nejnebezpečnějším elektroinstalačním prvkům.

elektrická prodlužovací šňůra

Elektroinstalace v hliníku – staré instalace v hliníkových vodičích již neodpovídají moderním předpisům a navíc jsou již dávno za svým zenitem životnosti. Mohou vás a vaši rodinu ohrozit na životě a mohou způsobit i neočekávaný zkrat, elektrický výboj a požár. Hliníkové vodiče si nechte vyměnit za měděné v každém případě, tolerovat lze pouze hliníkové světelné okruhy, které nejsou tak zatěžovány vysokým odběrem elektřiny.

Cestujete často do Chorvatska?


Žijeme v době, kdy si můžeme zajet na dovolenou kam chceme. Cestovní kanceláře nám nabízí luxusní i běžné zájezdy i na druhý konec světa. Přesto velká část lidí jezdí do stále stejných států na stejné pláže. Kladete si otázku proč tomu tak je? Protože někdo má rád klid a proto jezdí na ověřená místa, a někdo prostě nechce utrácet za dovolenou více než musí. I přes všudypřítomné zdražování je dovolená v Chorvatsku stát ještě cenově dostupná. Jestli chcete jezdit do Chorvatska pravidelně a užívat si moře, určitě hledáte i ubytování, které vám bude vždycky k dispozici. Nejlepší řešení je sledovat nemovitosti v Chorvatsku na prodej https://www.najadranu.cz/prodej/ a nějakou si koupit pro sebe.

kufr peněz

V čem je to lepší?
Říkáte si, že je pro vás zbytečné investovat peníze do bytu, který navštívíte párkrát za rok? Není to zbytečné, protože si díky také investici můžete zřídit skvělý pasivní příjem. Byt stačí pronajímat turistům a vy budete mí z bytu pravidelný příjem do vašeho rodinného rozpočtu. Investiční byt si můžete vybrat u nás, protože jsme realitní kancelář dvou Čechů, kteří dlouhodobě žijí v Chorvatsku. Známe zdejší realitní trh a vyznáme se i v právní stránce prodejů realit. A díky tomu že umíme česky vám odpadne jazykové bariéra.

byty u moře

Bytové komplexy se staví kousek od moře, takže se ze svého bytu můžete dívat na vlny. Za pár minut dojdete přímo na pláž, a určitě vy i vaši nájemnici oceníte možnost využívat parkovací místo. Každý apartmán je dostatečně velký a poskytne vám spoustu soukromí i krásný výhled do okolí. Ceny za apartmány jsou srovnatelné s cenami bytů u nás, a proto nejde o nic luxusního, co by si nemohl dovolit každý s trochu průměrným příjmem. Jestli váháte nad pořízením bydlení na investování, vyberte si včas, protože o tyto byty je obrovský zájem jak u místních, tak u turistů. Byla by chyba si příležitost nechat utéct.

Nepříliš oblíbená činost.


Znáte to tu nejvíce otravnou činnost jako je mytí oken. Nikdy se vám do toho nechce a zabírá to spoustu času. Hlavně těm, kteří mají spoustu oken a prosklených dveří. Například umýt jedno francouzské okno je docela náročné. Musíte ho umýt z obou dvou stran. Nestačí, když ho umyjete pouze z vnitřní strany. Když jsou v domácnosti malé děti, které na sklo stále šahají je sto den co den upatlané. Někdy na skle najdete i pozůstatky svačiny například mazací sýr nebo kus banánu. Tomu ovšem u malých dětí nijak nezabráníte. Hlavně když je někdo na druhé straně balkonových dveří. Malé dítě začne sklo pusinkovat a malými ručičky po něm ťapkat. Jen aby zaujalo osobu na druhé straně.

mytí oken ostrava

Okna nepatří mezi ty úklidy, které byste dělali každý týden, ale jednou za čas se musí umýt neboť venku ale i vevnitř se stále práší. Jen se podívejte na svá okna. Venku je krásný sluneční den a sluneční paprsky přesně vykreslí špinavé a zaprášené okno. Když zrovna nemáte zatažené žaluzie. Když máte v domácnosti pět a více oken, ke kterým je špatný přístup je lepší si na umytí oken pozvat příslušnou firmu, která se tím zabývá. Nemusíte se tak namáhavě natahovat a lest po jídelní židli jen abyste dosáhli naprosto všude.

mytí oken ostrava

Úklidová firma udělá vše za vás a vy, si můžete sednou s čerstvě napletou a uvařenou kávou a koukat jak jim jde práce od ruky nebo si například přečíst knížku a odpočinout si. Mytí oken Ostrava https://tnuklid.cz/uklid-myti-oken/ vše zajistí za vás. Přivezou si příslušnou techniku, která je rychlá a zajistí jim největší komfort, který při uklízení mohou mít. Přece jenom se správným náčiním se práce odvíjí úplně jinak, než kdybyste to dělali starou dřevěnou stěrkou. Která vám setře okno, ale voda vám všude teče. Parapety jsou tak špinavé a mokré. Neztěžujte si život, když to za vás může udělat někdo jiný. Jsou to specializovaní odborníci a mají v tom každodenní praxi.

Dodávka usnadní práci


Praktický dělník

Tento typ vozidla můžeme na silnicích potkávat dost často, protože skvěle zajistí převoz středního množství nákladu. Nakládka je mnohem pohodlnější než do osobního automobilu a nákladový prostor dost velký, ovšem provozní náklady nejsou tak vysoké jako u kamionu. Běžný člověk ji ocení také z důvodu, že k řízení postačuje řidičské oprávnění skupiny B, protože se vlezeme do povolené hmotnosti. Realita však často bývá jiná a dodávky jezdí o něco přeložené, což není legální a hrozí nám pokuta.

přemisťování krabic

Takový řemeslník si zakoupí svou vlastní, dá si sem nářadí i s materiálem a u zákazníků má vše potřebné. Když se však budeme chtít stěhovat, tak to není záležitost, kterou děláme každý den, proto je tu možnost dodávku si zapůjčit. Jestliže jste ji ještě nikdy neřídili, tak se není čeho bát, jenom musíme počítat s o něco jinými jízdními vlastnostmi, většími rozměry, hmotností a mnohdy také absencí zpětného zrcátka.

Zápůjčka

Půjčit si dodávku není nic složitého, protože jako fyzické osobě nám stačí dva doklady, peníze na vratnou zálohu a následně zaplacení částky za zapůjčení. Ta se odvíjí od toho, jaký konkrétní model si vybereme a jak dlouho ho budeme mít u sebe. Při takovém stěhování ho nemusíme mít ani celý den, takže to nebude nic finančně náročného. Kdybyste se však sami na řízení dodávky necítili, tak si ji můžete půjčit i s řidičem v půjčovně dodávek Praha. Co se týče půjčení bez řidiče, tak prvních 500 kilometrů máme zdarma, což rozhodně není málo a přes tento limit si za kilometr zaplatíme 1,5 Kč.

vykládka dodávky

Samozřejmostí je zde pravidelný servis, asistenční služba, pojištění včetně toho havarijního, dálniční známka i na Slovensku a další služby. S těmito vozy se cestuje jedna radost a nemusíte se obávat nějakých problémů. Pokud tedy budete potřebovat dodávku, tak víte, na koho se máte obrátit. Ještě, než společnost navštívíte, tak si na jejich webu můžete vybrat konkrétní model vozidla.

Kam odvézt sutiny z rekonstrukce domu

Získali jste po rodičích v dědictví nebo dohodou rekreační chatu, kterou chcete obývat celoročně, a musíte ji podrobit rekonstrukci? A jde o rekonstrukci obsáhlou, při níž bude na vaší parcele narůstat hromad sutin a stavebního materiálu? A až rekonstrukce skončí, máte již rozmyšleno, kam se vším tím odpadem? Jak se jej zbavíte, kam jej odvezete, čím jej odvezete, případně kdo jej odveze?

stavba domu

Likvidací odpadu v Praze se zabývá řada firem a všechny mají společného jmenovatele – pro zákazníka žádné starosti s ekologickou likvidací, odvozem velkých kusů betonu a sutin kamsi na (černou) skládku za město, odvozem nebezpečného odpadu na jakýsi sběrný dvůr a podobnými potížemi, které s těmito záležitostmi souvisí. Objednávka likvidace odpadu včetně nebezpečného a velkoobjemového z vaší strany obnáší jediné tři věci – za prvé dohodnete termín akce, za druhé uvolníte dostatek finančních prostředků na zakázku, jejíž přibližnou nebo přesnou cenu se dozvíte předem, a za třetí musíte mít na svém pozemku dostatečně velký volný prostor pro složení odpadní nádoby (bikranu) a také musíte zajistit volný příjezd pro nákladní vozidlo.

stavební materiál

Pak už jen plánujete další pracovní činnosti, související s rekultivací zahrady, například srovnání terénu do roviny a vysazení trávníku a okrasných dřevin, vyhloubení jámy pro zahradní bazén, vytvoření terasovitě členitého terénu kolem domu atd. Vyklízecí firma je spolehlivá, dodrží předem dohodnutý termín a vaše přítomnost při likvidaci odpadu tu nemusí být podmínkou, pokud zadáte přesné instrukce, co se musí odvézt, a co na parcele naopak zůstává.

Podobný postup nastává i v případě, že potřebujete vyklidit byt nebo sklepní kóje v bytovém domě, tehdy jen předáte klíče od bytu a domovních vchodových dveří a o nic víc se nestaráte, i když je vhodné ještě před akcí dát toto na vědomí obyvatelům domu na veřejnou nástěnku, aby se připravili na hlučnější den, případně na blokování výtahu. A po vyklízení bytu je také žádoucí společné prostory (chodby a schodiště) uklidit (zamést a vytřít).

Internetové stránky

Snadná dostupnost

Byly doby, kdy jsme platili za množství přenesených dat u počítačů a na stažení nějakého většího souboru, který nám dnes přijde jako malý se muselo čekat dost dlouho. Tyto doby jsou již dávno pryč, protože dnes v běžné domácnosti můžeme za rozumnou cenu čerpat internet neomezeně a bez potíží sledujeme videa ve vysoké kvalitě, hrajeme online hry a na síti je připojeno více zařízení.

vyhledávač Google

Navíc ve virtuálním světě můžeme mít vlastní webové stránky. Nějaká základnější doména není nic drahého a za provoz běžných stránek třeba pro reprezentaci firmy nedáme také moc financí. Co se však prodražit může je, když si od profesionálů necháme vytvořit moderní a přehledné originální stránky. Přeci jen je potřeba správné naprogramování, zpracování hezké grafiky a přehledného rozmístění prvků. Takové elegantní stránky nám však mohou vydržet mnoho let a my do nich budeme přidávat či upravovat obsah dle našich potřeb.

Dostaňte se mezi lidi

Pouze vlastnictví webových stránek nestačí, protože z nich potřebujeme dostat finance. Platí zde přímá úměra, že čím více budeme mít návštěvníků z cílové skupiny lidí, tak tím více budeme mít příjmů, protože je jistá pravděpodobnost, že z návštěvníka se stane zákazník. Dostat lidi na své stránky můžeme přes PPC reklamu, která začíná účinkovat za krátkou dobu, ale jakmile ji přestaneme platit, tak čísla zase opadnou. Přeci jen je to navíc stále jenom reklama. Lidé se k nám však můžou dostat přirozenější cestou a to přímo, když budou hledat na internetových vyhledávačích.

práce s kódem

Začít můžeme přes SEO audit, protože ten nám odhalí, proč nás vyhledávače tolik nedoporučují. Kompletní optimalizace je však spojena s budováním zpětných odkazů a textů, které mají tématiku příbuznou s tím, čím se zabýváme. Pepo maximální efektivitu je zapotřebí zabudovat sem také klíčová slova, která nám poskytne analýza klíčových slov od stejné společnosti.

https://www.ppcprofits.cz/seo-audit-analyza

Jak se obléknout do zaměstnání?

Oblékání do zaměstnání je věčné téma. V prvé řadě musíme říct, že velmi záleží na tom, v jakém zaměstnání pracujete. Není možné určit, co byste měli nosit do zaměstnání plošně, protože každá práce si klade jiné podmínky a nároky na to, co jejich zaměstnanci do zaměstnání nosí.

Řekněme ale, že pracujete v zaměstnání, které vyžaduje business style, nebo business casual. Jak se podle tohoto stylu oblékat?

šatník

Záleží samozřejmě i na tom, co je pohodlné a přijatelné pro vás. V zaměstnání trávíte spoustu času a neměla byste se cítit nepříjemně jenom kvůli oblečení.

Mnoho žen si myslí, že do tohoto stylu nepatří kalhoty, ale není to pravda. Kalhoty jsou již dávno běžnou součástí dámského šatníků. Závisí jen na tom, jaké kalhoty si vyberete. Do zaměstnání určitě nejsou vhodné kalhoty s příliš nízkým sedem, šortky nebo kalhoty s divokými vzory. I s džíny je to sporné. Ale pokud pracujete například v bance, bude lepší se vyhnout i šortkám. Jinak ale o kalhoty klidně svůj šatník obohaťte.

Určitě by ve vašem šatníku neměli chybět šaty. Vhodné jsou jednobarevné, třeba takovou černou nebo šedou nic nezkazíte, ale nemusíte se bát ani výraznějších, nebo pastelových barev. Šaty by neměly být příliš vyzývavé. Délka musí být minimálně po kolena, cokoliv nad je do zaměstnání nepřijatelné. Nezapomeňte, že byste k nim měla nosit i punčochy. Pokud je léto a vysoká horka, budiž, ale dle etikety by šaty měly doplňovat i punčocháče.

žena

Rovněž se nebojte sukní. Efektivní do tohoto stylu jsou pouzdrové sukně, které jsou většinou doplněné malým rozparkem pro větší pohodlnost. Opět platí, že délka by měla být minimálně po kolena a sukně by měla být doplněna punčocháčemi. Sukni doplňte slušivou blůzkou, halenkou nebo košilí.

Potřebujete nový šatník do práce a chcete ušetřit? Můžete využít náš slevový kupón About you 35.

Když předseda SVJ nestíhá

Bydlíte v bytovém domě a jste členem SVJ neboli Společenství vlastníků jednotek? Pak budete zřejmě obeznámeni s tím, jaké jsou vaše povinnosti i práva, mezi něž patří i pravidelné či nepravidelné domovní schůze. Zde se provádí mnohá důležitá rozhodnutí hlasováním a dozvíte se zde také řadu novinek, o kterých by měl „z první ruky“ být informován předseda SVJ.

bytový dům

Je-li předseda spolehlivou osobou, pak je vše v pořádku a jeho činnost probíhá naprosto v souladu s regulemi zákona, jenže co když předseda SVJ povinnosti zanedbává, anebo prostě jednoduše nestíhá?

Předsedou SVJ může být člověk, který si toho bere na sebe moc, má ještě jiné pracovní povinnosti, o kterých mnozí z vás ani neví, a je natolik zaneprázdněn na pracovišti, že se z něj stává workoholik. Problém může nastat až po určité době, například se mu narodí potomek a neví, kam dřív skočit, anebo těžce onemocní jeho partnerka, rodiče či přímo on sám, a snaží se vám všem vyjít vstříc, jenže jeho předsednictví již není tak spolehlivé, jak bývalo před léty.

panelové domy na sídlišti

Toto vše mohou být důvody k tomu ustanovit mimořádnou schůzi SVJ a na ní si odhlasovat či se přímo bez hlasování dohodnout, že předsednictví převezme externí firma, která se postará o vše potřebné za úplatu. Toto má význam zejména u velkých bytových domů, kde je mnoho vlastníků, anebo jde o problematické stavby, kde se řeší například rekonstrukce fasády, nová střešní krytina, rekonstrukce sklepních prostor, výměna domovních dveří, nové komíny atp.

Výhodou externích firem je právní způsobilost, postarají se skutečně o každou drobnost dle zákonných norem a nemusíte mít obavy, že by si nedokázali poradit i v obtížnějších situacích. Tito lidé mají také za sebou jisté zkušenosti a mohou být užiteční možná víc, než stávající předseda SVJ, i když svou funkci vykonával svědomitě a pečlivě.