Chcete šetřit na elektřině?


Spálení panely jsou tu s námi už dlouho, ale jejich rozmach můžeme sledovat v posledních dvou letech. Za prvé je příčinou to, že dodavatelé začali zdražovat ceny elektřiny často až na neúnosnou mez, a za druhé je to díky tomu, že stát poskytuje dotaci na pořízení solárních panelů. A to už je pro řadu domácností velká motivace, protože díky dotaci ušetří spoustu peněz. Vyřízení dotace není složité, a pokud budete potřebovat, rádi vám vše vysvětlíme. Velice oblíbené jsou fotovoltaické panely axitec https://www.joyce-energie.cz/o-nas/, které můžete mít na střeše i vy.

střecha panely

Jde o moderní a vysoce kvalitní panely, které se hodí na novostavbu i na starší dům. Zatímco majitelé novostaveb se k instalací panelů rozhodují ještě před zahájením stavby, majitelé starších domů váhají i dlouho poté, co je má v ulici půlka domů. Někoho odrazuje to, že by měli mít panely na střeše, protože se jim to prostě nelíbí. Jdou ale nainstalovat i jinam – to záleží na možnostech a na tom, jaké řešení z našich návrhů se vám bude nejvíce zamlouvat.

montáž panelů

Jedině s baterií
Většina lidí si vydá solární panely s bateriemi, protože tak získají úložiště o velké kapacitě. Uloženou baterii je možné hned spotřebovat anebo využít později třeba právě když vypadne v létě po bouřce proud. Díky výrobě vlastní elektřiny budete soběstačnější a nebudete potřebovat tolik energie od dodavatele, čím se sníží spotřeba a také konečná cena ve vyúčtování. Je to sice větší investice, ale s dotací se to určitě vyplatí. Mnoha lidem začalo kvůli zdražování opravdu hodně vadit, že si s nimi dodavatelé elektřiny mohou dělat v podstatě co se jim zachce – mohou kdykoliv zvýšit ceny, a jedinou vaší obranou je v podstatě přejít jinam. Nenechte dodavatele, aby si s vámi dělali, co chtějí a pořiďte si vlastní elektrárnu. Budete soběstačnější a budete mít elektřinu i když ji ostatní kvůli výpadku proudu mít nebudou.