Také jste se poprvé u moře přesvědčili o tom, že je voda skutečně slaná? Je to docela obvyklé nabrat ji do dlaní a vyzkoušet v ústech. Salinita mořské vody ale není všude stejná, například v Baltickém moři je voda slaná jen velmi málo, zatímco v Rudém moři naopak velice výrazně. O mořské vodě je známo, že nám prospívá, jestliže se v ní koupeme častěji, je to dáno rozpuštěnými minerály, které se vstřebávají pokožkou, a máte-li možnost pořídit si mořskou sůl (nerafinovanou) z čistých oblastí, nezasaženou průmyslovými odpady, bude to pro vaše zdraví jistě přínosné.
Aby to mělo nějaký pozitivní význam, a aby salinita vody u vás doma odpovídala té v oceánech, museli byste nasypat do vody soli opravdu mnoho. Například do klasické obdélníkové koupelnové vany přibližně dvě až tři kila a soli, a do zahradního bazénu o objemu patnáct krychlových metrů (5 x 3 x 1 metr) byste museli vsypat až půl tuny soli.
Mořská sůl do bazénu má však v zahradních bazénech i jiný význam, využívá se tu pro dezinfekci vody, čímž se nahrazují chlorové tablety chlornanu sodného. Chlornan sodný je toxická látka, nebezpečná žíravina, a tablety je proto nutné uchovávat mimo dosah dětí a domácích zvířat. Kdyby děti objevily doma chlornan sodný, mohlo by jim to nevratně poškodit zdraví, zatímco s obyčejnou mořskou solí jim výrazné nebezpečí nehrozí.
Dezinfekce vody pomocí mořské soli probíhá za pomoci solinátorů, což jsou zařízení pro elektrolytický rozklad slané vody na ionty sodíku a chlóru, přičemž uvolněný chlór má dezinfekční účinky a likviduje patogenní mikroorganismy. Některé zdroje uvádí, že je tento způsob dezinfekce šetrnější k lidské pokožce, a že se v takto ošetřené vodě mohou koupat i malé děti, chce to však informace ověřovat, a co se týče zdravotních aspektů, je výhodné poradit se s vaším ošetřujícím lékařem.