Proč požádat stěhovací firmu o zakázku včas


Zákazníci stěhovacích firem jsou různí, někteří lidé jsou důslední a pečliví a snaží se neopomíjet nic podstatného, a jiní lidé se naopak spoléhají na to, že jim vždy všechno vyjde, ať už se rozhodnou jakkoli. Týká se to i včasné žádosti o přestěhování domu či bytu u stěhovací firmy. Ta by měla být podávána v předstihu, a to nikoli v řádu dnů, ale týdnů. V ideálním případě by mělo jít o dobu cca čtyři až šest týdnů dopředu. Proč tak vzdálený časový horizont?

krabice na stěhování

Obsazený termín – stěhovací firma může mít volné „okénko“, pokud někdo na poslední chvíli stěhování odvolá, řekněme týden před domluvenou akcí, ale rozhodně na to nespoléhejte, protože toto je spíše výjimečné. Většinou mají stěhováci nabitý program na necelý měsíc dopředu, a tak doba jednoho až půl druhého měsíce předem je ideální čas, kdy firmu kontaktovat a domluvit závazný termín a další podrobnosti.

krabice s kočkou

Parkování – tam, kde se ve městech platí za parkování, což je například v Praze, je zapotřebí požádat o výjimku – vytvoření parkovacího místa pro stěhovací vůz nebo vozy. K tomu potřebujete za prvé znát rozměry vozidla (dodávka, nákladní auto, kamion s návěsem) a za druhé je zapotřebí žádat o parkování na městském magistrátu nejméně 30 dnů předem, což je zákonná lhůta na vyřízení žádosti. Proto tedy musíte kontaktovat stěhováky alespoň měsíc předem, abyste se dozvěděli rozměry vozového parku, potřebného pro vaše stěhování v Praze 10.

Stres – kdo počítá s tím, že v úterý zavolá stěhováky, ve středu začne balit a v sobotu se přestěhuje s tím, že už v pondělí nastupuje do nového zaměstnání, roztočí stresový kolotoč, který může být i smrtící. Někteří lidé v takových situacích propadají depresím, zoufalství, a někdy končí s infarktem v nemocnici. Máte tohle zapotřebí? Určitě ne! V poklidu začněte balit věci čtyřicet dnů před stěhovacím termínem a balení věcí prokládejte zařizováním všech potřebných administrativních úkonů, a nebude jich málo.