Půjčíme si na bydlení?


No, jenže k tomu bydlení se i mladá musí nějak dopracovat. Takže to většinou řeší podnájmem, nebo spí po různých ubytovnách, což jak zajisté uznáte, není nikdy zrovna přepych. Proto je dobré vyzkoušet to s hypotékou. Ale pozor, pokud se domníváte, že přijdete do banky a vyjedete ven s dvoukolákem plným peněz, tak to zcela určitě ne. Leda byste měli na obličeji škrabošku a v ruce samopal. Ale domnívám se že ani tak byste se nedostali ani ven, možná ani ke dveřím.

peníze

Takže se to musí zkusit poctivě a zapomenout na to, že to všechno vyřídíte pohotově během týdne. Všechno je totiž o spoustě potvrzení. Také musíte mít úřední znalecký odhad, což nikdo neví proč. Ona si totiž stejně banka udělá odhad svůj a z něj teprve vypočítá oněch deset procent. Jakých? No, to se podržte abyste nespadli. Hypotéku nedostane člověk obyčejný a chudý, ale musí mít našetřeno. V řádech sta tisíců. Pokud je třeba nemovitost znalcem odhadnuta na dva miliony a bankovní odhadce určí cenu dvou a půl, tak žadatel musí mít naspořeno deset procent z ceny kterou určil bankovní odhadce. Kolik je to z dvou a půl milionu si asi umíte spočítat.

pokladnička

Další zádrhel může být jako v příjmech tak i ve zkoumaných registrech. Pokud nevíte, o čem je řeč, tak vysvětlím. Příjmu musíte doložit, a to za půl nebo čtvrt roku zpět, stejně jako výdaje. Registr je takový systém, kde jsou jména a další nacionále každého, kdo měl problém s jakoukoli platbou. Třeba i mobilnímu operátorovi. A dále už nemá smysl pokračovat. Pokud máte problém někde tady u banky končíte, a to tak že u všech. Ale pozor, ještě je zde nebankovní sektor, kde se to nebere tak puntičkářsky a kde se dozvíte co to je nebankovní americká hypotéka. Tady ji také dostanete i před drobné nesrovnalosti v rejstříku, nebo o pár korun nižším příjmu, než mají banky ve svých podivných tabulkách.