Cestujte do hor bezpečně a pohodlně


Jste také milovníky horských panoramat a rádi obdivujete nádherné rozhledy do krajiny ze strmých úbočí a rozhleden? Jedny z nejkrásnějších pohledů na zalesněnou krajinu a louky v údolí si můžete dopřát v Jizerských horách a v západních Krkonoších, a jestliže bydlíte v Praze nebo v jejím blízkém okolí, není to odtud do hor daleko. Autem zvládnete cestu během pár hodin a pak už se můžete kochat, dokud vám to dovolí váš volný čas.

jízda po silnici

Do hor raději autem

Proč vyjet do hor raději autem a vyhnout se cestování hromadnými dopravními prostředky? Těch důvodů je celá řada, a zřejmě vás mezi prvními napadne pohodlí, vlastní časový rozvrh a volba programu, nezávisle na jízdních řádech. To jistě, a my k tomu pouze přidáme některé další argumenty.

S kým to vlastně cestujete – znáte osobně spolucestující, s nimiž sedíte v jednom vlakovém kupé, anebo v jeho blízkosti na sedadle v autobusu? Pravděpodobně ne. A znáte jejich osobní motivy, životní styl a myšlenky, s nimiž vám mohou buď být nápomocní, nebo se tvářit neutrálně, anebo mít naopak nějaké nekalé úmysly? Do vlaku a autobusu zkrátka nastupujete s lidmi, které neznáte, a nevíte, co od nich můžete očekávat. Přece jen je lepší sedět v autě, kde jste sami nebo jen s vašimi dětmi a se zbytkem rodiny.

krásná příroda

Jste pod dohledem – také nesnášíte kamerové systémy, byť se tváří, že nezpracovávají žádné osobní údaje? I kdyby tomu tak bylo, nikomu nic není do vašeho soukromí, a rozhodně nemáte zapotřebí být pod něčím dozorem. V osobním autě žádná kamera není, a pokud se přece jen objeví někde na dálnici, v horských klikatých silničkách určitě žádná nebude. Zato nikdy si nemůžete být jisti, zda vás někdo ve vlaku či v autobuse nefilmuje.

Nemáte auto – pokud nevlastníte auto, nebo je dočasně v servisu, nevadí. Vozidlo si můžete pronajmout v půjčovně aut Praha 9 https://autopujcovna-milan.cz/. Podmínkou je samozřejmě řidičské oprávnění skupiny B, ale to vám zřejmě připomínat nemusíme.