Kvalitní materiály


Já si vzpomínám, jak ještě tehdy moje prateta, a tak je moje babička s maminkou vyšívaly anebo něco stále šily. Moje babička navíc byla vyučená švadlena a také krejčová, takže si jistě dokážete představit, kolik toho už jsme doma měli ušito ručně a také speciálně na naše postavy. Nikdy nezapomenu třeba na ty typické ponožky pletené ponožky na zimu. Vždycky to mělo opravdu extra špičatou patu a špičatou špičku, že to vypadalo velice směšně. A třeba když jste si vzali upnuté boty, tak potom ta špička na patě a špička na prstech opravdu hodně tlačila. Kolikrát už jsem to i odmítala nosit a řekla jsem si, že to budu nosit maximálně na spaní.

Mám ráda lesklé zelené látky.

Potom také babička šila, měla různé látky. Metráže šusťákoviny také velmi využívala. Opravdu hodně často, protože babička říkala, že šusťákovina se hodí nejvíce pro děti a také na sportování, že metráž šusťákovina je velice odolná a že se hodí téměř pro každého. Řekla jsem si, že když babička tohle říká a že když je vyučená švadlena, tak je potom logické, že ona se v tomhle vyzná a že moje babička také bude dělat opravdu kvalitní šusťákové výrobky. Naposledy udělala šusťákové výrobky asi, když babičce bylo pětasedmdesát let, potom už řekla, že už na to kašle, že už špatně vidí a že už nebude dělat nic, že už se jí také klepou ruce a že nemůže ani udržet jehlu a že musí také prodat svůj šicí stroj.

Jaké barvy a látky máte nejraději?

Že když už nebude pracovat, že na co ho bude mít doma, že to je opravdu zbytečné. Protože babička ještě měla takový zastaralý šicí stroj, který byl opravdu veliký. Ne jak ty dnešní malé šicí stroje. Pokud i vy máte zájem o metráž šusťákoviny anebo jiné látky, zkuste se podívat na webové stránky prima-obchod.cz, kde jsou různé šusťákoviny nebo další látky a produkty, které by se vám třeba mohly hodit. Pokud budete chtít něco šít anebo vyšívat, tak také se nemusíte bát cen. Ceny jsou tady různé a některé hodně nízké.