Pořiďte si solární panely i na rekreační objekt


Zdědili jste rodinný dům nebo rekreační chatku v krásném prostředí s pěkným výhledem a rozhodujete se o rekonstrukci objektu? Chystáte se prodat váš městský byt bydlet natrvalo v chytové oblasti, kde je klid a pohoda? Pak bychom vám rádi navrhli možnost být tu co nejvíce nezávislí na dodavatelích energií, abyste nemuseli platit nehorázné peníze mnohdy ne zrovna seriózním obchodníkům.

solární panely na domě

Topte dřevem – topení dřevem je v současné době nejlevnější způsob ohřevu obytných prostor. Je to sice poněkud pracnější, ale fyzická námaha tohoto typu vám jen prospěje. Cena palivového dřeva sice stoupá kvůli velké poptávce, a musíte si zajistit dřevo ve velkém předstihu před topnou sezónou, ale pořád je tu ještě možnost nasbírat v lese alespoň šišky nebo suché větší větve a ještě více ušetřit. Vytápění dřevem v krbových kamnech či krbech s vložkou lze také propojit s fotovoltaikou a jistou možností je i topení v podlaze – poměrně úsporné řešení vytápění.

fotovoltaika na střeše

Využijte fotovoltaiku – v současné době je možné pořídit solární panely za rozumnou cenu, a jestliže si necháte vypracovat analýzu návratnosti vložené investice, pak může být pro vás položka solární panely prodej docela zajímavou výzvou. Solárními panely se stáváte více nezávislými na tomto „energetickém“ burzovním systému, a ruku na srdce, domníváte se, že je pro vás (a další lidi) výhodný a obecně správný? Myslíte si, že skutečná hodnota energií opravdu odpovídá tomu, co za ni musíte platit z vaší kapsy?

Propan butan je také možnost – nepotřebujete ani přípojku zemního plynu. Nač platit každý měsíc „pevný plat“, když si můžete pohodlně nakoupit (vyměnit) propan butanovou láhev, která vás navíc vyjde levněji, než spalování zemního plynu. Kuchyňský sporák na propan butan je ideální řešení právě tam, kde dosud krajinu nezasáhla plynofikace, což bývá zejména v chatových oblastech.