Čaje pro snížení krevního tlaku


Vysoký tlak je zrádný v tom, že se vyskytuje často bez jakýchkoliv příznaků. Často se na něj přijde náhodou. Vysoký tlak je ale dobře léčitelný, dokážete ho dostat pod kontrolu pomocí léků. Ale krevní tlak je i stav, který je zvládnutelný pomocí změny životního stylu. Mezi takové změny životního stylu patří přestat kouřit, odstranit ze svého života alkohol, konzumovat zdravou stravu a dostatečně se hýbat. A můžete k tomu připojit konzumaci bylinkových čajů, které jsou dobré pro naše zdraví celkově, a také pro náš krevní tlak.

Heřmánkový čaj

Heřmánkový čaj nám pomáhá odstranit stres a relaxovat. Už jen i to může být bonusem a napomoci ke snížení krevního tlaku. Heřmánek také snižuje hladinu cholesterolu a tím předchází riziku zúžení cév,, což je stav, který taky vede k vysokému krevnímu tlaku. Heřmánek navíc pomáhá těm, kteří mají problémy s usínáním.

heřmánkový čaj

Šalvějový čaj

Další bylinkou, která je skvělá v tomto ohledu, je šalvěj. Šalvějový čaj napomáhá snížení krevního tlaku a také dodává organismu antioxidanty. Pomáhá také lepšímu fungování trávení a napomáhá hormonální stabilizaci. Je také skvělý pro dezinfekci dutiny ústní a jako podpora léčení onemocnění dutiny ústní

Skořicový čaj

Skořice je vynikající na snížení krevního tlaku. Má velmi výraznou chuť, proto ji známe spíše jako koření do různých pokrmů než přísadu pro přípravu čaje, ale věřte, že čaj z ní je velmi chutný. Celkově uvolňuje náš cévní systém a také pomáhá se snižováním cholesterolu.

skořicový čaj

Čaj z ostropestřce

Ostropestřec je bylinka, kterou známe zejména pro její účinky na naše játra. Napomáhá s jejich regenerací a také působí preventivně proti jejím onemocněním. Doporučuje se pít například bývalým alkoholikům, kteří mají játra poničená neustálým pitím alkoholu. Kromě toho působí také na naše cévy a tím i na snížení systolického i diastolického krevního tlaku.