Co s nadbytečnými penězi?


https://www.svkhk.cz/Akce/Vystavy/Clanky/16-6-8-7-Vystava-Kameny-se-vali.aspx 0cm 8pt;“>Chápu, že v titulku položená otázka může někoho podráždit, zvednout ze židle a třeba i přivést do stavu nepříčetnosti. A nedivím se. Ze všech stran se na nás valí zprávy o tom, jak se u nás těžko žije a jak jsme na tom my lidé špatně, co se finančního zajištění týká, a ptát se tedy v takové situaci někoho na to, jak nakládá se svými přebytečnými penězi, se může zdát být nemístné. Ale skutečnost je prostě taková, že i když se naše finanční situace zhoršuje a leckomu už dokázala hodně zkomplikovat život, pořád je tu spousta těch, kteří si dokážou odkládat nějaké ty finanční prostředky stranou. A když jim peníze zbývají, přece je nenechají jenom tak někde ležet ladem. Zejména právě v dnešní době, kdy tu panuje docela vysoká inflace a zahálející peníze tak rychle pozbývají svoji hodnotu.

cizí peníze

Kdo dnes pořád ještě peníze navíc má, měl by dbát na to, aby je vhodně investoval. Zatímco dříve jsme tu měli situaci na hranici deflace, nikde se za vložené peníze nenabízely slušné úroky a tyto byly většinou nulové, a tudíž bylo vlastně jedno, uloží-li si někdo své finanční prostředky nebo je pomyslně zašije do slamníku, dnes už je všechno jinak. Dnes už se musí investovat. Aby ony peníze přinejmenším tolik neztrácely na hodnotě a pokud možno přinášely i nějaké to zhodnocení.

Ale do čeho dnes investovat? Banky sice nabízejí lépe úročené termínované vklady, ale zdejší úroky jsou přesto hluboko pod úrovní inflace, fondy nabízejí různé investiční možnosti, ale obvykle se jen nerady chlubí svými žalostnými výsledky, a strkat své peníze do nějakých akcií je pro lidi, kteří jim moc nerozumí, hazard. A investice do státních dluhopisů pro změnu zaručená hloupost.

staré peníze

A tak by byl kdekdo rád, kdyby dostal fundovanou radu, jak své finanční prostředky zhodnotit. Ale kde takovou dobrou radu, jež je nad zlato, dostat? Každá rada je dnes drahá fahd.cz a každá může našince přijít draho. A jedinou pravdu mají rejpalové, kteří už odedávna radí investovat do rumu. Kde člověk dostane za své peníze zaručeně těch jeho čtyřicet procent.