Slunce dává zdraví

Jenže ona má své přírodní zákony a těžko soudit, zda mu domlouvání několika milionu lidí nějak pohne svědomím. Pokud ho tedy má. Já myslím, že ne, protože by svítilo jen přiměřeně, a ne tak intenzivně. Ale necháme sluníčko být, ono si stejně bude svítit dle zákonů Vesmíru. My se raději podíváme, co se dá dělat, abychom se pomaličku nevysušovali jako tresky.

V prvé řadě je to jednoznačně příjem tekutin a pak snížení pobytu na slunci. A to nejlépe ve stínu, nebo ve vodě. Ale ne někde na koupališti, za drahé peníze, nýbrž u sebe doma ve svém vlastním bazénu. Zde totiž naprosto přesně víme, v čem se koupeme. Protože si vodu totiž hlídáme a dáváme do ní věci, které skutečně chceme, ale hlavně kolik toho chceme. Což se o veřejném koupališti říci nedá. Tam se sice vypisují údajné hodnoty vody každou hodinu, ale domnívám se, že tomu nevěří ani ti kdo to tam píší.

čistá voda

Na to, aby byla voda skutečně nezávadná, nám bude sloužit několik pomocníků. Jedním z nich bude asi chemie, protože zbavit vody bakterií bez ní prostě nelze. To jsou takové malé potvůrky, které lidským okem nevidíme, ale jsou velmi nebezpečné. A kromě jiného nám mohou zničit vody, mohou ji zakalit.

Druhá věc bude zcela jistě filtrace a je jedno, zda písková či kartušová. Ačkoli ta kartušová se bere jen jako prozatímní řešení, protože se její útroby musí měnit, a to není zrovna levné. V pískové filtrace se také samozřejmě musí písek měnit, ale tak jednou za tři roky, a ne třikrát i vícekrát za jednu sezónu.

v bazénu

K tomuto zařízení, pokud bude někde u dále od vody, budete jistě potřebovat také hadice k bazénové filtraci. Ta dostanete koupit tamtéž jako filtraci samotnou a pokud už třeba ten obchod neexistuje, tak si je můžete pořídit přímo zde v tomto článku a to tak, že kliknete na odkaz výše uvedený. Dostanete se na web, kde si můžete žádané zboží objednat.