Do patra bez potíží


Myslíte si, že vybrat schody je jednoduché?
Nejeden majitel domu si myslel že vybrat schody probíhá tak, že si prostě vyberte co se mu líbí a to si prostě nechá udělat a nebo v případě že staví sám, vyrobí sám. Schody jsou jedna z nejtěžších věcí na celém domě. Musí totiž splňovat celou řadu legislativních požadavků. Nemůžete si domů dát jen tak ledajaké schody. Musí mít správný sklon, musí být umístěny tak aby neblokovaly v případě požáru únikový východ a také musí mít dostatečně široké nášlapy a vysoké schodnice. Výška schodu a jejich sklon se musí přesně vypočítat, a měl by to dat někdo, kdo se schody zabývá profesně. Může to být i zedník s praxí, který schody už někdy dělal.

chodba schody

Nelíbí se vám betonové schody?
Technická stránka je jedna věc, ale i schody by se vám samozřejmě měly líbit, protože je to nedílná součást patrového domu. Velkou výhodou je, pokud na ně máte dostatek místa. V takovém případě si můžete vybírat z mnohem většího počtu schodů než ti, kteří na ně tolik místa nemají. Existují různé schody, některé se k vám domů budou hodit, jiné zase ne. Při výběru schodů musíte myslet i na to zda máte nebo budete mít děti, jestli máte psa a co všechno po schodech budete chtít nosit. Schody mohou fungovat nejen jako funkční prvek, ale mohou být centrálním designovým prvkem celého vašeho domu.

moderní schody

Jedním z nejvyhledávanějších schodišť je samonosné schodiště, které vypadá opravdu luxusně. Ukotvuje se jednou stranou do zdi, takže se nehodí do prostoru. Takové schodiště vynikne i když bude u zdi, o to nemusíte mít strach. S designem schodů se dá různě pracovat. Nášlapy mohou mít různý design, který se dá kombinovat třeba s barvou stěn či podlahy. Zapomínat nesmíte ani na zábradlí, bez kterého vám dům nebude stavebním úřadem zkolaudován, protože jde o bezpečnostní prvek. My vám rádi zábradlí vyrobíme tak jak má být.