Jak se obléknout do zaměstnání?

Oblékání do zaměstnání je věčné téma. V prvé řadě musíme říct, že velmi záleží na tom, v jakém zaměstnání pracujete. Není možné určit, co byste měli nosit do zaměstnání plošně, protože každá práce si klade jiné podmínky a nároky na to, co jejich zaměstnanci do zaměstnání nosí.

Řekněme ale, že pracujete v zaměstnání, které vyžaduje business style, nebo business casual. Jak se podle tohoto stylu oblékat?

šatník

Záleží samozřejmě i na tom, co je pohodlné a přijatelné pro vás. V zaměstnání trávíte spoustu času a neměla byste se cítit nepříjemně jenom kvůli oblečení.

Mnoho žen si myslí, že do tohoto stylu nepatří kalhoty, ale není to pravda. Kalhoty jsou již dávno běžnou součástí dámského šatníků. Závisí jen na tom, jaké kalhoty si vyberete. Do zaměstnání určitě nejsou vhodné kalhoty s příliš nízkým sedem, šortky nebo kalhoty s divokými vzory. I s džíny je to sporné. Ale pokud pracujete například v bance, bude lepší se vyhnout i šortkám. Jinak ale o kalhoty klidně svůj šatník obohaťte.

Určitě by ve vašem šatníku neměli chybět šaty. Vhodné jsou jednobarevné, třeba takovou černou nebo šedou nic nezkazíte, ale nemusíte se bát ani výraznějších, nebo pastelových barev. Šaty by neměly být příliš vyzývavé. Délka musí být minimálně po kolena, cokoliv nad je do zaměstnání nepřijatelné. Nezapomeňte, že byste k nim měla nosit i punčochy. Pokud je léto a vysoká horka, budiž, ale dle etikety by šaty měly doplňovat i punčocháče.

žena

Rovněž se nebojte sukní. Efektivní do tohoto stylu jsou pouzdrové sukně, které jsou většinou doplněné malým rozparkem pro větší pohodlnost. Opět platí, že délka by měla být minimálně po kolena a sukně by měla být doplněna punčocháčemi. Sukni doplňte slušivou blůzkou, halenkou nebo košilí.

Potřebujete nový šatník do práce a chcete ušetřit? Můžete využít náš slevový kupón About you 35.