Budujeme na chatě novou terasu


Zakoupili jste nebo zdědili rekreační objekt s krásným výhledem na řeku a uvažujete o tom, že se do těchto míst přestěhujete natrvalo? Bydlení v přírodě, daleko od města, bude jistě úžasnou výzvou ke zlepšení životního stylu a zejména k eliminaci stresu, který brání detoxikaci a výživě organismu. Jestliže je součástí chaty i venkovní terasa, tedy respektive pouze kamenná podezdívka s betonovým povrchem, který čeká na vydláždění, pak to bude určitě bonus navíc.

zahradní terasa

S tím dlážděním však zatím posečkejte, protože pro vás máme lepší nápad. Což takhle využít příjemnějšího materiálu, než je kámen či keramická dlažba, a pokrýt prostor terasy terasovými prkny? Nemáme na mysli obyčejné smrkové latě, co pořídíte v každém hobbymarketu, a co vydrží leda tak dvě sezóny, ale sibiřský modřín, dřevo velmi kvalitní a trvanlivé. A bude-li terasa zastřešena, bude mít modřín více příležitosti těšit vás i několik dalších let navíc. Jaké jsou vlastně výhody dřevěné podlahy na terasách?

posezení na terase

Vzhled – jednoznačně vypadají báječně a stěží tomuto řešení může konkurovat něco jiného, i když takový pískovec také vypadá k světu. Ale je studený, stejně jako keramika a jiný kámen, a projít se po něm naboso – nic moc, ani na podzim, ani v horkém létě.

Bosá chodidla – našlapovat naboso po dřevěných prknech je rozhodně příjemnější, než po jakékoli jiné podlahové krytině, tedy snad jen s výjimkou koberce, ovšem pokládat koberec na terasu si zřejmě rychle rozmyslíte.

Dřevo – jestliže se hospodaří s jehličnatými lesy rozumně, lze využít k výrobě dřeva i stromy z vývratů a polomů, případně odumírající kusy. Odpadne tím kácení zdravých a živých dřevin.

Spojovací materiál – nemusíte mít obavy, jestliže využijete na stavbu podlahy terasové vruty nerez. Koroze je nepřítelem všech staveb z konstrukční oceli a vy se díky tomuto materiálu obávat nemusíte v podstatě vůbec ničeho. Nerezové vruty zřejmě přežijí jak terasová prkna, tak možná i vás.