K jízdám v autoškole přistupujte zodpovědně


Že byste měli být v okamžiku usedání za volant v autoškole střízliví, a prostí konzumace drog, je jasné snad každému, ale to není jediný předpoklad úspěchu praktické lekce v městských ulicích, zvláště pak v Praze. Autoškola Praha patří k nejnáročnějším životním zkouškám, protože se tu vydáváte do terénu poměrně nepředvídatelného, v němž musíte umět reagovat pohotově a přesně.

cvičiště v autoškole

S kávou to raději nepřehánějte – alkohol na kuráž si dopřát nemůžeme, tak to zkusíme s kávou, ta alespoň nakopne. Takto někteří lidé mohou skutečně uvažovat, ale to není dobrý nápad. Jakýkoli zdroj kofeinu (káva, černý a zelený čaj) zvedá hladinu stresových hormonů v krvi, a to je to poslední, co můžete v autoškole potřebovat. Když káva, tak v ideálním případě obilná žitovka s cikorkou (Melta), anebo Ájurvédské kafe s adaptogenními bylinkami, například Ashwagandhou, Brahmi nebo Shatavari.

Hořčík – jste-li vystresovaní a spíše trémisté, vezměte si s sebou na cestu minerálku Magnesia Extra, ta vám dodá hořčík a křemík, což jsou dva prvky, velmi potřebné pro bystrý úsudek a rychlé rozhodování na silnicích.

jízda po dálnici

Fastfoodu se vyhněte velkým obloukem – fastfood je to nejhorší, co si před jízdou https://www.brnenskadrbna.cz/zpravy/doprava/9399-policiste-vyzyvaji-ocistete-si-pred-jizdou-skla-zanedbani-muze-mit-fatalni-nasledky.html lze dopřát. Přeslazené nápoje, mnoho tuku, těžce stravitelné maso a sýr a jako „bonus“ pečivo z bílé mouky. To vše vám utlumí reakce, protože budete pracně trávit zcela nevhodné potraviny, a je docela pravděpodobné, že zaviníte nějaký závažný dopravní problém.

Do kapsy ořechy a sušené ovoce – což takhle do kapsy zip sáček naplněný mandlemi, arašídy, lískovými a vlašskými ořechy, kešu oříšky, pistáciovými a piniovými oříšky a spolu s nimi sušenými švestkami, brusinkami, banánem, kokosovými plátky a rozinkami? Můžete uzobávat i v autě, pokud to bude prakticky možné, a ořechy s ovocem vás doslova napumpují živinami a energií.