Grafická karta na těžbu Bitcoinu nestačí

Mnohým není třeba připomínat, co vlastně Bitcoin znamená. Některé to zase v podstatě ani nezajímá nebo dokonce vůbec netuší o čem je řeč. Ve zkratce se dá prezentovat jako internetová platební síť a také v ní používaná digitální měna, která vznikla v roce 2009, takže zanedlouho bude mít kulaté výročí. Není založena proto, aby sloužila tomu, kdo ji vynalezl a spustil do oběhu nebo nějakému jeho prostředníkovi.
peníze virtuální připojení
Měna je závislá na široké komunitě internetových uživatelů, ti se totiž starají o potvrzování a prověřování transakcí. Celkové množství je všem dokonale známo a není tajné, takže nelze vyvolat ani žádnou inflaci. Maximálně bude vytěženo 21 milionů mincí. Snad v současnosti se hovoří o 17 milionech, které jsou nyní vytěženy. Tudíž podle propočtů se stále ještě dá těžbou vydělat. Podle informací by těžbu zvládl v podstatě každý, jen si musí zakoupit vhodný těžební stroj, bez kterého to nepůjde. Doba těžby přes počítač nebo grafické karty není tolik produktivní.
peníze virtuální 4

Stoupající cena oslovila širší veřejnost

Samotný Bitcoin ve svém začátku moc nezaujal, to až poslední roky ohromil mnoho nadšenců a to nejen z řad obyčejných uživatelů, ale i IT amatérů a specialistů. Pokud by to zůstalo pouze u nich, tak by to samozřejmě bylo v pořádku. Ovšem hodnota kurzu přilákala za vidinou snadného zisku hackery. V podstatě již skoro rok se vždy objevují zprávy a články, jak internetoví piráti zneužívají cizích počítačů, díky kterým si plní samozřejmě svoje virtuální peněženky.
kryptoměna zobrazení
Většinou tato decentralizovaná měna jim poslouží jako platidlo, které požadují po svých obětech jako výkupné. V podstatě se jedná o to, že si z neověřených zdrojů natáhneme škodlivý vir, který nám může uzamknout počítač nebo provést cokoliv jiného. Za odemknutí je požadováno výkupné v kryptoměně. Vyplatí se naslouchat rady odborníků a neklikat na neznámé nebo podezřelé soubory a svůj počítač si důkladně ochránit antivirovým programem, případně se poradit s odborníky, jak nejlépe si zabezpečit svoje soukromí.