Svatba: koho pozvat a jak pečovat o hosty? Naučte je samostatnosti.

Plány, plány, plány

Svůj den máte vysněný. Naplánovaný je do posledního detailu, časově to máte rozmyšleno do poslední minuty. A pokud se zpozdí svatební dort či kytice o dvacet minut, začíná stres. Obavy. Co když nebude velký den dokonalý? Ruku na srdce, proč se opravdu vdáváte?

manželský_pár

Proto, že svého muže bezmezně milujete nebo proto, že chcete hrát velké divadlo, kde budete mít hlavní roli? Ano chápu, že chcete být za princeznu, ale stojí ty starosti okolo za to?

Co od vás hosté čekají

Určitě si na svou svatbu pozvete především lidi, které máte rádi. Nicméně je jasné, že musíte pozvat i příbuzné a s některými se třeba úplně nemusíte. A co když vás pomluví? Hoďte tyto malichernosti za hlavu. Ublíží vám nějak tím, že budou za vašimi zády vykládat, jak jste pozvali málo hostů nebo že jste měli příliš ostrý guláš k večeři? Neublíží. Tak vidíte. Mějte všeho s mírou, ideální jsou prosklené chladničky, kde hosté uvidí, co je uvnitř a mohou se sami obsloužit. Za pípu postavte nějakého kamaráda, ale jinak si každý dokáže nalít skleničku vína či limonády sám. Připravte je předem na určitou samostatnost, kterou po nich v tomto ohledu budete chtít.

svatební_obřad

A nebuďte jejich otrokem, vždyť je to váš den, tak si ho užívejte. Požádejte svědky, ať si vezmou na starost zábavu. Ale pozor, ne všichni budou nadšeně tančit na hudbu kolem židlí. Nikoho nenuťte a dopřejte zábavě volný průběh. Možná se rozjede sama a nebude třeba žádná organizace.

Oslavy končí

Když vás pomalu začnou opouštět svatební hosté, mějte připravené krabičky na „výsluhu“. Tedy pokud jste měli velký dort, který je potřeba sníst. Pokud jste měli dort i cukroví akorát, žádné krabičky dávat nemusíte. I když je pravda, že obzvláště starší generace bude něco takového očekávat. Řešením můžou být svatební krabičky na makronky Goldpress. Malá pozornost jako poděkování hostům za to, že přišli. Každopádně si nedělejte zbytečné starosti, svatby už dávno nejsou, co bývaly.